Jest to impreza cykliczna, która jest realizowana w naszym kraju nieprzerwanie od 2010 roku. Wówczas zorganizowana została po raz pierwszy, stanowiąc wielkie wydarzenie zarówno dla fanów, jak i twórców oraz wydawców pozycji komiksowych z Polski i nie tylko. Pierwsza edycja tego przedsięwzięcia stworzona została w stolicy w lecie, a pozostałe od momentu pierwszej edycji przeniesione zostały na maj. Co takiego warto wiedzieć o tym nietypowym plebiscycie?
Na pewno zwrócić należy uwagę na fakt, że tego rodzaju festiwal jest przygotowywany przez organizatorów stałych, jakim jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe. Dodatkowo, w akcję od samego jej początku włączyło się też Stowarzyszenie Twórców Contur, a mianowicie oni działają na rzecz organizacji opisywanego plebiscytu nieprzerwanie od 2011 roku.

Co więcej, nie zapominajmy również o stołecznym Domu Kultury Śródmieście, jaki zaangażowany jest w Festiwal Komiksowa Warszawa począwszy od roku 2013. Po pierwszej edycji omawianego przedsięwzięcia pojawiła się także impreza towarzysząca tej tu opisywanej komiksowej, a mianowicie były to Warszawskie Targi Książki. Celem imprezy tu opisywanej jest między innymi spotkanie się z twórcami, autorami, gośćmi krajowymi oraz zagranicznymi, a także z wydawcami. W trakcie przedsięwzięcia możliwehydraulik 24h Kraków jest kupienie premierowych komiksów, które do tej pory nie ujrzały jeszcze światła dziennego. Do tego dochodzą również wydania archiwalne, jakich też nie brakuje. Jest też sporo dyskusji, wykładów i prelekcji pouczających dla osób stanowiących prawdziwych pasjonatów imprezy.
Autor: https://www.dermo-estetic.pl/newsView,12,drenaz-limfatyczny,PL