Do podstawowych rodzajów literackich gatunków oraz przedstawień filmowych, zalicza się między innymi science fiction, które w polskim dosłownym tłumaczeniu rozumie się jako fantastykę naukową.wiązanki pogrzebowe wawer Pojęcie wywodzące się natomiast z języka angielskiego odnosi się coraz częściej także do szerokiego wachlarzu rozlicznych typów gier komputerowych. Ich cecha szczególną jest natomiast zwłaszcza charakterystyczna fabuła. Na czym bazuje?
W przypadku omawianej pozycji, jaką jest fantastyka naukowa, zwłaszcza trzeba zwrócić uwagę na fabułę, jaka jest umiejscowiona w realiach i rzeczywistości, gdzie istnieje sporo możliwych scenariuszy, uwzględniających współczesne i futurystyczne również osiągnięcia z dziedziny techniki czy też nauki.

Celem tych przedstawień okazuje się wpływanie przez owe osiągnięcia na jednostkowe oraz również masowe życie człowieka, zarówno w kontekście pojedynczej jednostki, jak także i całych społeczeństw ujętych w książce, czy też grze komputerowej oraz filmie. Musimy też nadmienić o tym, że prezentowany w ten sposób świat zawiera mnóstwo wspólnych cech z innym gatunkiem – też filmowym oraz książkowym – jakim jest między innymi fantasy czy horror. Te dwa ostatnie z wyżej wspomnianych odnoszą się jednakże do takich pozycji, które kompletnie nie wykazują połączenia z naukowymi dziedzinami, jak jest to zaś w sferze opisywanego tu science fiction. Na bardzo rozległą uwagę zasługuje również to, że fantastyka w wymiarze science fiction przedstawia rozliczne efekty cudowności oraz wiąże się ze ścisłym przestrzeganiem zasad prawdopodobieństwa wydarzenia się wielorakich czynności i zdarzeń.
Autor: busy do francji