W naszym kraju organizowane są rozmaite rodzaje wielorakich festiwali, jakie stanowią propozycje komiksowe dla każdego zainteresowanego tego rodzaju formatem literackim. Publicyści masowo zbierają się razem zTkaniny meblowe fanami, których rok rocznie przybywa. Jakiego typu festiwale uznaje się za najpowszechniejsze? Sprawdź poniżej, z jakich imprez można korzystać.
Bałtycki Festiwal Komiksowy
Bałtycki Festiwal Komiksu jest to impreza, która jest realizowana corocznie, stanowiąc swego rodzaju konwent komiksowy w swym charakterze. Jest to potężne przedsięwzięcie, jakie zawsze przygotowywane jest w jednym, stałym punkcie a mianowicie lokalizacją imprezy zawsze jest Gdańsk. Pierwsze takie wydarzenie zostało zrealizowane w roku 2008 i nieprzerwanie od tego czasu jest przygotowywane systematycznie. Akcja stanowi formę spotkania z wydawcami, ale też autorami komiksów.

Do tego mowa również o bardzo rozległym wachlarzu ofert z zakresu wykładów, prelekcji, sporo również konkursów itd. Wszystko to wynika z tego względu, że jest to czas idealny ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne i pełnię lata do gromadzenia się rodzimych wydawców pozycji komiksowych. Pomysłodawcą tego typu wydarzenia komiksowego jest Hanami, czyli Grupa Komiksowa GDAK, a także przyczynia się do aktywnego jej rozwoju Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, także mająca siedzibę na terenie Gdańska.
Festiwal Komiksowa Warszawa
Ten rodzaj festiwalu to coroczny plebiscyt komiksowy, także stanowiący imprezę organizowaną w formie konwentu jak w przypadku wyżej opisywanego przedsięwzięcia.ESEF Ten typ imprezy organizowany jest z reguły w maju, ale jego pierwsza edycja miała miejsce w Warszawie. Nastąpiło to w roku 2010 i od tego momentu realizowane jest regularnie. Warto też wspomnieć o tym, iż inicjatorami festiwalu tu opisywanego jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe.
Autor: http://www.prefabetkurzetnik.pl/kontrukcje-betonowe.html

Kategorie: O komiksach