W naszym kraju organizowane są rozmaite rodzaje wielorakich festiwali, jakie stanowią propozycje komiksowe dla każdego zainteresowanego tego rodzaju formatem literackim. Publicyści masowo zbierają się razem z fanami, których rok rocznie przybywa. Jakiego typu festiwale uznaje się za najpowszechniejsze? Sprawdź poniżej, z jakich imprez można korzystać.
Bałtycki Festiwal Komiksowy
Bałtycki Festiwal Komiksu jest to impreza, która jest realizowana corocznie, stanowiąc swego rodzaju konwent komiksowy w swym charakterze. Jest to potężne przedsięwzięcie, jakie zawsze przygotowywane jest w jednym, stałym punkcie a mianowicie lokalizacją imprezy zawsze jest Gdańsk. Pierwsze takie wydarzenie zostało zrealizowane w roku 2008 i nieprzerwanie od tego czasu jest przygotowywane systematycznie. Akcja stanowi formę spotkania z wydawcami, ale też autorami komiksów.

Do tego mowa również o bardzo rozległym wachlarzu ofert z zakresu wykładów, prelekcji, sporo również konkursów itd. Wszystko to wynika z tego względu, że jest to czas idealny ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne i pełnię lata do gromadzenia się rodzimych wydawców pozycji komiksowych. Pomysłodawcą tego typu wydarzenia komiksowego jest Hanami, czyli Grupa Komiksowa GDAK, a także przyczynia się do aktywnego jej rozwoju Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, także mająca siedzibę na terenie Gdańska.
Festiwal Komiksowa Warszawa
Ten rodzaj festiwalu to coroczny plebiscyt komiksowy, także stanowiący imprezę organizowaną w formie konwentu jak w przypadku wyżej opisywanego przedsięwzięcia.ESEF Ten typ imprezy organizowany jest z reguły w maju, ale jego pierwsza edycja miała miejsce w Warszawie. Nastąpiło to w roku 2010 i od tego momentu realizowane jest regularnie. Warto też wspomnieć o tym, iż inicjatorami festiwalu tu opisywanego jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe.
Autor: http://www.prefabetkurzetnik.pl/kontrukcje-betonowe.html

Kategorie: O komiksach