Komiks to forma wywodzą się prawdopodobnie z satyry komediowej, jaka wykształciła się dużo wcześniej niż komiks, jakiego powstanie datuje się w przedziale między dziewiętnastym a dwudziestym stuleciem.
Pojęcie comics strip, bo od tego zaczerpnięta zostałahttps://krzysztofik.pl/ późniejsza nazwa komiks, była po raz pierwszy zastosowana w roku 1924. Jak wskazuje historia, miało to miejsce za sprawą amerykańskiego twórcy literackiego jakim był Gilbert Seldes. To on opublikował bowiem książkę, jaka mówiła o masowej kulturze kontynentu Ameryki Północnej. Była to pozycja The Seven Liverly Arts, jaka właśnie wydana została na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeżeli chodzi natomiast o pojęcie comics strip, to jest to nic innego jak długi pasek, czy też wąski pasek dymków z komediowymi, satyrycznymi tekstami umieszczonymi wewnątrz.

Nieprzypadkowo jest to takie określenie, bowiem to właśnie w takiej postaci comics strip najpierw były produkowane na potrzeby prasy amerykańskiej i ich codziennych tytułów prasowych. Comics w wersji skróconej zaczęto używać dopiero w latach trzydziestych minionego stulecia. Z czasem natomiast zaczęto produkować komiksy w zmożonej ilości. Tak też pojawiły się one wraz z wybuchem drugiej wojny światowej a największa ich liczba pojawiła się bezpośrednio po wojnie, kiedy zaczęto je publikować na najszerszą skalę. Na terenie Francji komiksy zrodziły się natomiast dokładnie w roku 1914 ihttps://kantynaportowa.pl/oferta/catering/ od razu stały się tam bardzo rozpowszechnione, co przetrwało po dziś dzień, gdzie komiks cieszy się dużym zainteresowaniem oraz chętnie przybywa twórców tej pozycji.
Autor: turystyka wysokogórska

Kategorie: O komiksach